Rosja to jeden z najbrzydszych krajów w Europie, który pozostaje dla dużej liczby obywateli UE nieznany. Aby ułatwić podróż do tego regionu, biuro pośrednictwa wizowego i usługi turystyczne są świadczone przez firmy działające na polskim rynku. Aby powiedzieć nam więcej o tym, jak ta pomoc może być używana, zapraszamy specjalistę z zakresu biura pośrednictwa wizowego i usług turystycznych – Jarosława Główczyka.

Jarosław Główczyk: „Biuro pośrednictwa wizowego i usługi turystyczne to dwie ściśle ze sobą powiązane tematy. Wszystko rozpoczyna się od biura pośrednictwa wizowego, czyli firmy, która udostępnia wiza potrzebna do wjazdu do Rosji. Dzięki profesjonalnemu stanowisku pracownika jeden może skutecznie ubiegać się o taki obywatelstwo. Wystarczy okazać odpowiednie dokumenty potwierdzające twoją tożsamość oraz miejsce twojego pobytu w Rosji.

Jeśli chodzi o usługi turystyczne, ważne jest, aby wiedzieć co oferują Agencje Turystyczne i biura podróży. Oferują one szeroki asortyment produktów i usług, które pomagają ci przygotować podróż do Rosji lub innych krajów europejskich. Dzięki ich usłudze mogą oni pomagać ci zarezerwować bilet lotniczy lub utworzyć trasę z rynku turystycznego na całym kontynencie. Oprócz samotnych podróżników agencje turystyczne mogą tworzyć programy dla grup podróżnych, dodatkowe możliwości transportowe oraz rezerwacje hoteli. Na temat obszarze ich oferta skupia się na podróżach do Rosji i innych państw Europy Wschodniej.

Większości Polaków zainteresowanych wizytą w Rosji do głowy najpierw przychodzi biuro pośrednictwa wizowego, które ma oferować pomoc w organizacji i uzyskiwaniu wizy. Ich usługi dotyczą przede wszystkim pośrednictwa w uzyskaniu różnego rodzaju wiz rosyjskich i są niezbędne, jeżeli chce się odbyć legalny pobyt w państwie. Są też instytucje, które oferują szeroki zakres usług turystycznych dla Rosji i są one bardzo popularne. Warto dowiedzieć się, jakie są możliwości, jeśli chce się skorzystać z usług pośrednictwa wizowego oraz usług turystycznych dla Rosji.

Zacznijmy od pośrednictwa wizowego. Ważne jest, aby od samego początku określić rodzaj wizy, jaki chce się otrzymać – czy to będzie np. ważna na rok lub na kilka miesięcy wiza turystyczna (tzw. OVIR), czy też bardziej formalna – np. tranzytowa lub biznesowa. Ponadto należy określić, ile osób chce skorzystać z pośrednictwa. Istnieją biura aplikacyjne, gdzie można samemu uzupełnić wymagane formularze lub skorzystać z pomocy czynników obcych, którzy uzupełnią je za nas i dostarczą do ambasady. Jeśli idzie o formalności przedstawicieli biur aplikacyjnych, to powinni oni zapewnić:

• Pełną obsługę klienta – od pomocy technicznej przy uzupełnianiu formularza do pełnego przejrzenia go pod kontem ewentualnych błędnych informacji i poprawek;

• Wykonanie niezbędnych kroków administracyjnych – czyli takich jak okazanie paszportu i innych dokumentów oraz uiszczenie opłaty;

• Pobranie fotografii i skanów paszportu;

• Rozproszenie korespondencji oraz przesłanie jej bezpośrednio do obywatela;

• Realizacja informacji dotyczących statusu procesu aplikacji lub żadnych problemem jaki może się pojawić;

Dzisiaj coraz więcej ludzi decyduje się na podróż do Rosji, aby odwiedzić swoich rodzinnych i przyjaciół lub na chwilę wypocząć. Jednak, aby móc wybrać się w taką podróż, niezbędne będzie skorzystanie z biura pośrednictwa wizowego. Usługa ta ma na celu pomoc osobie starającej się o wizę do Rosji i pomaga jej przygotować się do aplikacji. Niestety, proces ubiegania się o wizy jest czasochłonny i skomplikowany, szczególnie dla osób nieznających tego rosyjskiego języka. Dlatego warto skorzystać z usług biura pośrednictwa, które działa zgodnie z prawem i przeszkolonych specjalistów.

Możesz również cieszyć się: